Bazar osobních aut

Koupě osobního automobilu je velký krok, který není radno uspěchat. Zejména výběr by měl být vědomý a střízlivý. Nepromarněte investici tím, že koupíte neodpovídající vozidlo. Najděte si v bazarové nabídce vůz, který bude splňovat vaše představy i požadavky.


Otázky, které si zodpovědět při výběru osobního vozidla

Prodej aut je rozsáhlý a nabídka nejen ta bazarová, je velmi široká a pestrá. Potřebujete zkrátit dobu výběru budoucího společníka na cesty? Nápomocné budou odpovědi na konkrétní otázky:

• Pro kolik členů má auto být, respektive má být auto určeno pro rodinu nebo jednotlivce?

• Preferuji jezdit na benzín, naftu, plyn či elektřinu?

• Vyžaduji manuální nebo automatickou převodovku?

• Budu s autem jezdit do města nebo do jiného terénu?

• Jaká je má cenová hranice?

• Plánuji dlouhé nebo kratší trasy?


Velikost, aneb spočtěte si členy domácnosti

Aktuálně jsou dostupné třídveřové a pětidveřové modely. Už při výběru osobního auta z bazaru musíte vědět, kolik lidí bude ve vozidle jezdit. Jste rodinou o vícero členech, nebo pouze dvojice, která v následujících letech děti neplánuje? Či patříte mezi seniory, kteří jen málokdy cestují s vnoučaty či pravnoučaty?


Do města nebo do polí?

Odpovědi týkající se pohonných hmot jsou velmi individuální a každému vyhovuje něco jiného. Tento parametr má vliv předně na cenu vozidla, také na následný komfort. Na vybavení vozu a jestli dáte přednost automatické nebo manuální převodovce zase má jistý dopad to, kam budete s vozidlem jezdit. Plánujete cesty po městě, nebo delší trasy do polí, na louky a podobné terény? Zatímco na vesnicích jsou preferovány manuální převodovky, ve městech spíše automatické, které slibují pohodlnější a plynulejší jízdu v intenzivnější dopravě.


Ať rozhodne cena auta

Obrovský důraz se při výběru ideálního osobního automobilu z druhé ruky klade na cenu. I když mluvíme o významné investici, v žádném případě by neměla být ruinující. Ojetá auta se online dají sehnat v takové cenové hladině, která je pro rodinný rozpočet vyhovující. Určete si cenový strop, přes který nepůjdete.